UFO istnieje – mamy dowody!

Dzisiaj, krótko po północy, dyrektor Archiwum Państwowego w Lublinie  podpisał Decyzję nr 10 zmieniającą sposób postępowania z archiwaliami zawierającymi ślady dawnych i obcych cywilizacji! Czekaliśmy na to długo, bo wreszcie możemy zrzucić z siebie brzemię dezinformacji społeczeństwa! Najbardziej dla Galerii istotny jest punkt dotyczący popularyzacji zasobu lubelskiego Archiwum, który od dzisiaj zwalnia nas z obowiązku cenzurowania obrazków, które tutaj prezentujemy, a wyjątkowo w tym przypadku prawo działa też wstecz. Ponieważ na naszej stronie pojawiło się już kilka takich skanów przedstawiamy dzisiaj pełne wersje sprzed obróbki. Wydarzenie to będzie pewnie jeszcze szeroko komentowane od poniedziałku, kiedy po weekendzie ukażą się pierwsze gazety, dlatego już dzisiaj, mając na uwadze historyczność tej chwili, postanowiliśmy zadziałać zgodnie z Decyzją.

Chcieliśmy też zamieścić oryginalny kalendarz Majów, ale dokładnie w zeszły piątek, pan Arkadiusz Maj z małżonką Barbarą, zgłosili się do naszego Archiwum po zwrot depozytu, w tym ich kalendarzyka małżeńskiego, dlatego obecnie przebywa on w rękach prawowitych właścicieli.

Przy okazji mamy też konkurs – pierwsza osoba, która w komentarzu wpisze tytuły wszystkich 6 wpisów z Galerii, w których znalazły się dzisiejsze odtajnione skany wygra coś fajnego 🙂

 MK

6 thoughts on “UFO istnieje – mamy dowody!

 1. Collegium Bobolanum
  Lublin, Krakauer Stra?e
  Lato, lato, lato czeka?
  Pochwała społecznej uczynności
  Niech się święci 1 Maja!
  Kolejny podróżnik w czasie?
  :))

 2. Gratulacje dla petroniusza! Do zwycięzcy wędruje nagroda – książka “Archiwum Państwowe w Lublinie – Dzieje i zasób”. Pozdrawiamy!

 3. “Obcy kontra Pochód 1 Maja” GENIALNE!!!!!!!!!!!!!!!! WSPANIAŁE!!!!!!!!!

Comments are closed.